Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /data/8/1/81210e82-14d8-462c-b2c7-aaef3626a7e6/penzionusventka.sk/web/cake/bootstrap.php on line 47
O penzióne - Penzión u Sventka Preskoč na obsah

Obsah

O penzióne

Vítame Vás Penzión u Sventka. Penzión je situaovaný v Čadci v prímestkej oblasti Horelica. Penzión ponúka svojím zákazníkom kvalitné ubytovanie, kde každá izba je vybavená WC, sprchou, internetom, rádiom a televízorom. Kapacita penziónu je 7 izieb a 16 lôžok. Návštevníci môžu taktiež využiť služby pohostinstva, ktoré je situované v budove penziónu.

Zákazníci môžu využiť bohaté možnosti cestovné ruchu, ktoré ponúka Kysucký kraj.

Stredisko cestovného ruchu Veľká Rača

Pozývame Vás na návštevu rázovitej obce Oščadnice, do strediska cestovného ruchu Veľká Rača , ktorej časť leží v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce a vrcholová časť je Národnou prírodnou rezerváciou v Euroregióne Beskydy. Na svoje si tu prídu všetci nadšenci turistiky a bieleho športu, od začiatočníkov až po tých najnáročnejších. Oščadnica patrí medzi najvyznámnejšie centrá letnej i zimnej turistiky. V letnom období tu nájdete širokú ponuku možností pre aktívny oddych a relaxáciu. Výborne značené lesné cesty a chodníky vhodné na pešiu turistiku i cykloturistiku umožňujú výber ľahkých, ale i náročnejších trás. Potulky čistou prírodou, pri ktorej sa priam do rúk núkajú huby, čučoriedky, jahody, maliny, černice, hlboké lesy s množstvom zveri, horské bystriny a studničky, spev vtákov nad rozkvitnutými lúkami...ticho a pokoj akoby človeka navádzal k návratu k sebe samému.
Vzdialenosť od penziónu: 11,9 km, 21 min
www.oscadnica.info

Skanzem Vychylovka

Historická lesná úvraťová železnica (HLÚŽ) tvorí organickú súčasť Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke. Je zachovanou a funkčne obnovenou časťou bývalej Kysucko-oravskej lesnej železnice (KOLŽ), ktorá vznikla v roku 1926 spojením lesných železníc vybudovaných v roku 1915 - 1918, kysuckej - z Oščadnice do Chmúry (Nová Bystrica, časť Vychylovka) a oravskej - z Lokce do Erdútky (terajšej Oravskej Lesnej).
Vzdialenosť od penziónu: 29,8 km, 47 min
www.kysuckemuzeum.sk

Orloj Stará Bystrica

Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Celý návrh od akad. sochára Lovišku bol najskôr vytvorený v hlinenom modeli, ktorý bol architektom Ivanom Jarinom prepracovaný do výkresovej dokumentácie. Tvarovanie diela v šindľovej konštrukcii bolo možné vďaka 80 dreveným ramenám, ktoré tvoria kostru orloja.
Vzdialenosť od penziónu: 16,2 km, 25 min
www.starabystrica.sk

Mesto Čadca

Čadca je mesto ležiace na brehoch rieky Kysuce, obklopené rovnými masívmi Javorníkov a Slovenských Beskýd, ktoré práve táto rieka oddeľuje a vytvára Kysucké podolie. Naše mesto je metropolou Kysúc, ktorá otvára symbolické brány hraníc z Poľska a Českej republiky na Slovensko a tým aj ďalej na juh Európy. Krajina v okolí Čadce je zaujímavá svojim členitým povrchom a bohatými lesmi, ktoré Vás iste upútajú svojou tichou krásou a očaria horskými scenériami, ktoré uvidíte zo svahov a hrebeňov okolitých kopcov.
Vzdialenosť od penziónu: 3 km, 5 min
www.mestocadca.sk

Národný park Malá Fatra

Orografický celok Malá Fatra sa nachádza v severozápadnej časti Slovenska. Spadá do podprovincie karpatských pohorí a v rámci nich do Západných Karpát. V oblasti Strečnianskeho priesmyku, ktorý je dlhý takmer 7 kilometrov je rozdelený na dve časti riekou Váh. Juhozápadným smerom leží nižšia, Lúčanská Fatra s najvyšším vrchom – Veľká Lúka (1475,5 m n.m.). Severovýchodne od spomínaného priesmyku je vyššia, Krivánska Fatra.
Vzdialenosť od penziónu: 39,5 km, 57 min
www.malafatra.org